Gausus Gyvenimas

Mūsų komanda

Core

Robinas Mubarikas - Gausus gyvenimas prezidentas ir įkūrėjas, Pakistanas

Iš Pakistano į Lietuvą atkeliavau 2019 metais studijuoti teologijos ir tarptautinių santykių LCC tarptautiniame universitete. Greitai sužinojau, kad savižudybės yra viena opiausių socialinių problemų Lietuvoje. Buvau giliai paliestas įvairių asmeninių istorijų, kurias pasakojo žmonės su polinkiu į savižudiškas mintis ir nusprendžiau ieškoti būdų, kaip suteikti pagalbą tokiems žmonėms. Nors savižudybės yra didelė problema, suvokiau, kad ir maži žingsneliai šioje srityje gali atnešti didelius rezultatus. 2020 metų vasarą sukūriau organizaciją „Gausus Gyvenimas“, su tikslu apjungti vietines organizacijas ir bendruomenes tarpusavio bendradarbiavimui. Problema - ne informacijos trūkumas, bet artimo žmonių bendravimo trūkumas. Pagalba prieinama, tačiau dėl psichinę sveikatą supančių stigmų žmonės nenoriai ieško pagalbos šioje srityje. Lietuvoje man labai patinka ir mano meilė šiai šaliai auga sulig kiekvienais metais. Mano užsidegimas dėl Dievo ir meilė žmonėms yra pagrindiniai motyvai didinti piliečių sąmoningumą apie psichinės sveikatos svarbą, naudojant menus ir mediją. Aš ir mano komanda esame atsidavę įgyvendinti tikslą, kad Lietuvoje iki 2030 metų savižudybių skaičius sumažėtų 30%. Taip pat esu „Choose Klaipėda“ iniciatyvos, Europos Kultūros Sostinė 2021, ambasadorius. Mėgstu viešą kalbėjimą ir esu gavęs „Speakers“ Universiteto Nacionalinio Direktoriaus sertifikatą, Pasaulinės Lyderystės Simpoziumo apdovanojimą, ir Savanorio sertifikatą iš Ženevos Žmogaus Teisių Suvažiavimo 2020. Mano paskutinis apdovanojimas yra „Metų Jaunimo Lyderis 2020“, kurį gavau Lietuvoje, Klaipėdoje.

Albina Golik - Projektų vadovė, Ukraina

Oficialiai, aš esu organizacijos generalinė sekretorė, tačiau neoficialiai - draugė ir asmeninė asistentė kiekvienam komandos nariui. Atsikėliau į Lietuvą prieš penkis metus siekti Psichologijos bakalauro mokslinio laipsnio. Nors niekad nesitikėjau dirbti užsienio organizacijoje kuri skatina asmeninę gerovę, man tai labai patinka. Be tarnavimo Gausis Gyvenimas komandoje, taip pat mėgstu gaminti maistą, groti gitara, leisti laiką su draugais ir dirbu pilno etato darbą.

Paula Pucite - Komunikacijos, marketingo vadovė, Latvija

Esu nuotykių ieškotoja ir mėgstu išlipti iš savo komforto zonos. Visada ieškau naujų gyvenimo išbandymų. Kai prisijungiau prie Gausus Gyvenimas komandos, nė neįtariau kad tai taps vienu didžiausiu mano gyvenimo nuotykiu. Tvirtai tikiu kad gyvenimas yra vertas gyventi, nes tai yra Dievo dovana. Nekantrauju dalintis šia žinute dirbant kartu su energingais mano komandos draugais. Jei galėčiau būti bet kur ir bet kuo šiame pasaulyje, vis vien rinkčiausi būti Gausus Gyvenimas komandos nare. Pamažu, diena po dienos statome klestinčią bendruomenę kurioje žmonės jaučiasi mylimi ir priimti tokie, kokie yra.

Karolina Rudzionyte - finansavimo vadovė, Lietuva

Nuo paauglystės kovojau su savižudiškomis mintimis. Gyvenimas, mano paaugliškomis akimis, neturėjo jokios vertės. Tačiau viskas pasikeitė kai pažinau Jėzų Kristų ir gyvenimą, kurį Jis man siūlo. Jis pagydė mano sužeistą širdį ir pripildė ją troškimu gyventi visiškoje pilnatvėje. Noriu tarnauti kitiems ir padėti jų gyvenimams tapti prasmingiems. Visada svajojau apie tarnystę su draugais, nes tai kartu įdomi ir iššūkį metanti veikla. Gausus Gyvenimas yra puiki proga tarnauti Lietuvos visuomenei dirbant kartu su mano draugais.

Emilija Budvytyte - vertimas, Lietuva

Esu paskutinioji prie Gausus Gyvenimas komandos prisijungusi narė, tačiau draugais buvome jau anksčiau todėl prisijungusi nesijaučiau keistai ar nepatogiai. Gimiau ir užaugau Lietuvoje, mažame kaimelyje Žemaitijos širdyje, o 2016 metais persikėliau į Klaipėdą studijuoti LCC tarptautiniame universitete. Čia keturis metus studijavau anglų kalbą ir literatūrą, kas leido man įgyti žinių ir praktikos patirties vertimų srityje. Taigi, dabar galiu naudoti savo įgūdžius, kad sujungčiau lietuvių kalba nekalbančius komandos narius su mūsų lietuviškąja publika.

Ernest Kerul - Dvasinio gyvenimo koordinatorius, Lietuva

Nors esu Lenkų tautybės, gimiau ir užaugau Lietuvoje. Čia pirmą kartą pamilau muziką - nuo 15 metų amžiaus atsidaviau dainavimui ir grojimui būgnais. Kai buvau pakviestas prisijungti prie Gausus Gyvenimas komandos, iškart supratau, kad tai puiki proga priešintis savižudybių problemai Lietuvoje. Mano troškimas - padėti kuo daugiau žmonių parodant jiems, kad gyvenimas turi prasmę ir įtikinti, kad savižudybė nėra išeitis. Dar daugiau, kaip Krikščionis, matau mūsų organizaciją kaip tarnystę skleisti gerumą, meilę ir rūpestį. Vedu maldos grupeles ir turiu viltį sukurti mylinčią bendruomenę kurioje kiekvienas žmogus turi palaikymą ir yra padrąsintas.

Volunteers-
aMBASSADORS OF hOPE

Hamo Hamo, Irakas

Atvykau iš karo paliestos šalies, todėl didžiąją savo gyvenimo dalį esu patyręs daug skausmo bei kentėjimų. Esu dėkingas, kad iki šiol esu apsuptas žmonių, kurie neleido man įklimpti į neviltį, bet suteikė man paramą, kol galiausiai buvau visiškai išgydytas. Šis gyvenimas nėra tobulas, bet mes visi turime potencialo gerinti dalykus. Kai žvelgiu į savo praeitį, galiu teigti, kad visi iššūkiai su kuriais susidūriau, paruošė mane, kad padėčiau kitiems, kurie taip pat yra sudėtingose situacijose. Aš taip didžiuojuosi tuo, ką mes jau nuveikėme su Gausiu gyvenimu ir tikiu, kad matysime apčiuopiamus pokyčius Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Anya Golik, Ukraina

„Kai su kitais daliniesi savo mintimis ir asmeninėmis istorijomis, gali jiems leisti pasijusti, kad jie nėra vieni. Visi kartais susiduria su asmeniniais sunkumais, kurie tuo metu atrodo per sudėtingi. Tikiu, kad Dievas suteikė mums šį gyvenimą su visais jo palaiminimais, bet kartu ir išbandymais, kuriuos regime kiekvieną dieną. Tie išbandymai ir problemos yra tam, kad mus stiprintų. Jis yra mūsų geriausias draugas, kuris niekada mūsų neapleis - su jo pagalba, mes galime viską. Gausus gyvenimas suteikia man puikią galimybę keisti ir daryti dalykus geresnius, drauge su motyvuotais ir įkvepiančiais žmonėmis.“

Mozaina Pulaj, Albanija

„Gausus Gyvenimas” man patinka todėl, nes ši organizacija neša džiaugsmą žmonėms, kuriems jo reikia. Psichinė sveikata daro didelę įtaką mūsų gyvenimui, todėl ir svarbu apie ją kalbėti. Aš manau, kad gyvenimas yra nuostabi Dievo dovana, pripildyta galimybių, kurios laukia mūsų. Mes vis turime išbandyti naujus dalykus, nepaisant visko… Pasivaikščiojimai, geras maistas, meditacija ir humoras yra tie dalykai, kurie padeda man išlaikyti gerą psichinę sveikatos būklę. Man svarbiausia, kad visi žinotų, kad JIE RŪPI KITIEMS!“

Jolanta Intejeva, Lietuva

„Savižudybių prevencija man asmeniškai labai svarbi tema. Tikiu, kad besidalindami savo patirtimis, mes galime padėti kitiems žmonėms, o tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiau būti “Gausaus Gyvenimo” savanore. Kalbėti apie psichinę sveikatą yra tiek pat svarbu kaip ir apie fizinę sveikatą, tad tokių pokalbių mūsų kasdieniniuose pokalbiuose turėtų būti apstu. Tu turi laisvę sukurti tokį gyvenimą, kokį pasirenki, o tai ir daro gyvenimą tokį gražų. Tu gali keisti dalykus! Man patinka leisti laiką gamtoje, o ypač prie jūros, nes vanduo mane ramina ir leidžia man išvalyti savo mintis. Šviežias oras, kas be ko, taip pat yra svarbus psichinei sveikatai. Aš noriu, kad žmonės žinotų, kad JIE NĖRA VIENI! Yra žmonių, kurie yra pasiruošę išklausyti ir padėti!“I like to spend time outdoors especially near the Sea because water calms me down and helps to clear my mind. Fresh air is important for mental health, as well... I want people to know that THEY ARE NOT ALONE! There are people who are ready to listen and help!

Zoe Adelaja, Nigerija

Noriu, kad žmonės žinotų, kad gyvenime visada yra vilties ir prasmės jį gyventi. Kartais sunku pastebėti, kad rūpi kitiems, ar kiek gyvenimas gali tau pasiulyti, tačiau būk tikras kad yra tiek daug meilės ir džiaugsmo, kurį gali patirti. Gyvenimas vertas gyventi! Dėja, bet psichinės sveikatos svarba vis dar yra nepopuliari tema. Žmonės turėtų būti informuoti apie psichinės sveikatos svarbą nes ji turi tokią didžiulę svarbą jų gyvenime. Vieną dieną bus akivaizdu, kad kovoti kasdienes kovas ir tvęrti nepaisant aplinkybių yra verta!

Aisaule Samarbekova, Kazakstanas

Nusprendžiau savanoriauti “Gausus Gyvenimas” nes psichinės sveikatos tema yra svarbi, tačiau retai diskutuojama. Beveik kiekvienas žmogus patiria psichinės sveikatos iššūkių savo gyvenime, tačiau tik nedaugelis ieško dėl to pagalbos. Kaip žmonės rūpinasi savo fizine sveikata, taip pat turėtų rūpintis ir psichine sveikata. Kaip saugomės gripo, taip turėtume saugotis ir depresijos. Rūpinkis savimi ir žinok, kad taip pat gali pasirūpinti ir kitais. Tavo gyvenimas daro kitiems įtaką, nesvarbu pastebi tai ar ne. Gyvenimas - lyg didžiulis LEGO konstruktorius, kuriame kiekviena detalė yra svarbi. Mėgstu leisti laiką viena rašant, skaitant, meldžiantis, arba tiesiog nieko neveikiant. Tiesiog noriu porimti tau kad esi mylimas, daug labiau mylimas nei gali įsivaizduoti. Tavo gyvenimas turi prasmę. I like to spend some time alone journaling, reading, praying, or simply doing nothing. I just want to remind you that you are so loved, more than you can even imagine. Your life has the meaning”.

Sofija Selezniovaitė, Lietuva

“Gausus Gyvenimas” atradau per klasiokus. Nuo pat paauglystės domėjausi, kaip susitvarkyti su psichinėmis problemomis ir išlaikyti savo mintis stabilias. Mėgstu dirbti su žmonėmis su kuriais galiu būti atviras ir išklausytas. Šiomis dienomis dalintis tuo, kaip jautiesi tampa tabu, ir vis daugiau žmonių pasirenka pasilaikyti savo emocijas patiems sau. Pradžioje gali būti nepatogu kalbėti apie savo jausmus, tačiau vėliau tai taps lengviau. Mėgstu skaityti knygas ir leisti laiką vienas, siekiant susitvarkyti su mano mintimis ir emocijomis. Noriu paraginti žmones pradėti rūpintis savo psichine sveikata, nes tai yra labai svarbu.

Karyna Karpishyna, Ukraina

Dalinantis asmenine patirtimi tikiuosi sulaužyti stigmas apie psichinę sveikatą ir paraginti kitus ieškoti pagalbos. Yra žmonių, kuriems tu rūpi. Prisijungiau prie “Gausus Gyvenimas” nes tikiu kad kartu mes galime nutraukti grandines - melus, kurie sako kad pagalbos nėra… Nepriklausomai nuo to, kokioje situacijoje esi, esu įsitikinus kad yra galimybė pagyti. Kartais paprasta veikla kaip rašymas gali padėti gyti ir pradėti dėti žingsnius link geresnės ateities.

Yuliya Odynets -Ukraina

“Globalių pažiūrų gyvenimo mylėtoja” - taip trumpai save apibūdinu. Kadangi keliauti pradėjau jau nuo jaunų dienų, palyginti anksti supratau, kiek daug galime pasimėgauti, patirti ir pasimokyti iš gyvenimo. Deja, žinau, kad ne visada gyvenime vyksta tik linksmi dalykai - sunkumai šeimoje, suįrę santykiai, sunkumai priimant save ir dar daug dalykų gali sukelti skausmo ir niūrumo. Sugebėjau augti ir mokytis iš tokių iššūkių per įvairias veiklas, kurias sugebu daryti gerai: rašymas, vadovavimas projektams, dainavimas, sportas ir tarnystė bendruomenėje. Noras pasidalinti tokia filosofija su kitais paskatino mane prisijungti prie Gausaus gyvenimo kaip vilties ambasadorių koordinatore. Tikiu, kad GG bendruomenėje, kuri yra tarsi šeima, visi gali rasti savo nišą, kurioje jie gali gyventi prasmingą, laimingą gyvenimą, nepaisant visų aplinkybių.

Gustavs Nolle

Gausus gyvenimas suteikia man galimybę padėti kitiems, padėti kitiems tapti laimingesniais ir nesijaudinti dėl netokių svarbių dalykų. Padėti kitiems, suteikti jų gyvenimams antrą šansą ir dirbti tokių kilnių savybių, tikslų ir vertybių komandoje tikrai mane įkvepia. Savanoriaujant GG komandoje galiu išmokti tiek daug dalykų ir įgyti įgūdžių, kad net skamba nesąžininga, kad galiu mėgautis progresu, kai pasaulyje yra tiek daug žmonių, kurie net nežino apie Gausų gyvenimą. Matau Gausų gyvenimą kaip organizaciją, kuri pagaliau išspręs opią savižudybių problemą Lietuvoje, pasitelkdama didelio efektyvumo strategijas, kurių ji siekia kiekvieną dieną, įtraukdama tarptautinio masto specialistus.

Augustus Jasiunas, Lietuva

Sveiki, aš esu Augustas ir dabar mokausi Klaipėdos licėjuje. Nuo pat pirmo Gausaus gyvenimo pristatymo buvau sužavėtas jų dvasia padaryti teigiamą poveikį mūsų Lietuvos visuomenėje. Galbūt mes to nepastebime, bet psichinė sveikata yra tikra ir aš esu be galo patenkintas, galėdamas prisidėti prie sąmoningumo didinimo apie psichinę sveikatą ir turėdamas didesnį tikslą - įdiegti atsparumą mūsų bendruomenėje.

Karina Syrotiuk - Ukraina

It turns out to be amazing how the shared intention to serve people interconnects the youth from the most diverse backgrounds!.. I am grateful to be a member of the fruitful GG family who proclaims that there is always hope for simple happiness. The goal of my membership in the flourishing Gausus Gyvenimas team is to give a hand to those who lack the inspiration to enjoy the brightness of life given by God. My lifetime passion about playing the guitar, violin, and piano serves as a key to spreading the Lord’s kindness and care among people. Here, in Klaipėda, just like in every corner in the world, people experience times when life does not seem quite delightful. In light of this, I am elated to join GG where everyone, like a precious puzzle of a whole picture, brings their uniqueness to fulfill the shared purpose – revive people’s hearts.